حاميان سفر ايمن

تلاش در مسیر نیل به جامعه عاری از حوادث ترافیکی منجر به مرگ و معلوليت

روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی
ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٩  

       

          شهرداری منطقه 9 تهران در یک اقدام ابتکاری، مراسم بزرگداشت دو مناسبت ویژه مرتبط با سلامت عمومی را طی یک مراسم مشترک برگزار کرد. روز جهانی دیابت و روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی دو مناسبتی بودند که سلامت یاران منطقه 9 تهران را در سالن اجتماعات خانه مشق، گردهم‌آورد. انجمن حامیان سفر ایمن نیز با حضور در این مراسم، همانند سال گذشته که خود میزبان مراسمی مشابه بود، بر اهمیت گرامیداشت این روز جهانی تاکید گزارد. از طرف انجمن، آقای علی بروجردی به ایراد مبحثی در زمینه ضرورت مشارکت جامعه در ایمنی راه‌‌ها پرداخت و خانم زهرا محمدی‌پیکر نیز ضمن اشاره به تاریخچه روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی، اهمیت بزرگداشت این روز را تشریح کرد.

روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی در سال 2005 از سوی سازمان ملل متحد تعیین شد. این روز برابر با سومین یکشنبه نوامبر هر سال است. هر سال در چنین روزی در بسیاری از کشورهای جهان، مراسمی ویژه برگزار می‌شود. انجمن حامیان سفر ایمن از همه دلسوزان و علاقمندان به موضوع ایمنی راه ها دعوت می‌کند که هر ساله، با توجه به امکانات و مقدورات و با ابتکار خود، در این زمینه نقش‌آفرینی کنند تا این مناسبت مهم به‌تدریج در کشور ما، همانند سایر کشورها، اهمیت واقعی خود را بیابد. در رابطه با نحوه برگزاری مراسم این روز، جزوه‌ای از سوی سازمان جهانی بهداشت منتشر شده است. این جزوه توسط انجمن حامیان سفر ایمن ترجمه شده و هر یک از علاقمندان می توانند با ارسال یک آدرس ایمیل، این جزوه را به رایگان دریافت کنند.

تصاویر ذیل نمونه‌هایی از پوسترهایی است که در کشورهای مختلف به این مناسبت تهیه شده است. امید است که هنرمندان طراح و گرافیست کشورمان نیز در این راه قدم پیش نهند و طرحی زیبا به یاد قربانیان مظلوم حوادث رانندگی، و به نام کشور عزیزمان ایران، بیافرینند.

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی: