حاميان سفر ايمن

تلاش در مسیر نیل به جامعه عاری از حوادث ترافیکی منجر به مرگ و معلوليت

به این می گویند وجدان کاری و احساس مسئولیت انسانی!
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/۱  

ستوان یکم «حسین بازیار» و ستوان دوم «فرزاد ویسی» ماموران پلیس راه در محور «رنو» استان ایلام موفق شدند با تلاش خود از سقوط اتوبوس حامل 40 مسافر به دره ای به عمق 100 متر جلوگیری کنند.

ستوان یکم «حسین بازیار» در خصوص جزئیات این حادثه می گوید: پنجم مهرماه به همراه ستوان دوم فرزاد ویسی در محور رنو مستقر و در حال نظارت و هدایت ترافیکی بودیم. حدود ساعت 30:16 بود که ناگهان متوجه حرکت غیر عادی یکدستگاه اتوبوس بنز شدیم. وقتی دیدم اتوبوس به چپ و راست می رود سریعا نسبت به انسداد مسیر پشت اتوبوس با کمک علائم هشدار دهنده اقدام و خودروهایی که مخالف جهت می آمدند را هم به شانه خاکی هدایت کردیم.

ستوان یکم بازیار با اشاره به اینکه اتوبوس کنترل خود را از دست داده بود در ادامه گفت: ما به صورت پیاده در طول مسیر اتوبوس دویده و برای کاهش سرعت اتوبوس از حاشیه راه، سنگ برمی داشتیم و در مسیر اتوبوس قرار می دادیم.
وی ادامه داد: حدود سه کیلومتری اتوبوس را همراهی کردیم تا اینکه لاستیک عقب اتوبوس بر اثر برخورد با سنگ هایی که در مسیر قرار داده بودیم ترکید و سرانجام اتوبوس با 40 مسافر که از ایلام عازم شهر اصفهان بود به لطف خداوند در ابتدای پیچ آیینه متوقف شد.
ماموران پر تلاش پلیس راه استان ایلام از سوی سرهنگ دکتر علیرضا اسماعیلی رئیس پلیس راه کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 


کلمات کلیدی: