هفته جهانی ملل متحد برای ایمنی راه ها

 

روزانه بیش از 3 هزار نفر در حوادث رانندگی در گوشه و کنار جهان کشته می‌شوند. روزانه ده ها نفر در اثر این گونه حوادث معلول می شوند و تا پایان عمر از نعمت برخورداری از یک زندگی طبیعی مانند سایر انسان ها محروم می گردند. خانواده هایی که عزیزی را در یک سانحه رانندگی از دست می دهند، با بحران های متعددی دست و پنجه نرم می کنند. تلاطمات روحی و رنج و اندوه از دست دادن ناگهانی فرزند، همسر، والدین، برادر و خواهر و حتی یک دوست، به هیچ عنوان قابل توصیف نیست. آثار چنین رنجی تا سال ها و گاه تا پایان عمر باقی می ماند و زندگی فرد را تحت الشعاع قرار می دهد. در بسیاری از موارد، حادثه رانندگی منجر به از دست رفتن نان آور خانواده و فرو غلطیدن بازماندگان به ورطه  فقر می شود. حوادث رانندگی منجر به مرگ و معلولیت، زندگی انسان ها را زیر و رو می‌کند و گاه مسیر زندگی فرد را تغییر می دهد؛  و همه این ها در حالی اتفاق می افتد که بیشتر این حوادث قابل پیشگیری‌اند، یعنی می‌توانند هرگز رخ ندهند.

هفته جهانی ملل متحد برای ایمنی راه ها(سوم تا نهم اردیبهشت ماه) فرصتی است برای آنکه اندکی به این معضل ویرانگر اجتماعی بیندیشیم.

 

 

 تصویر این پست مربوط به گردهم‌آیی جوانان از کشورهای مختلف جهان در مقر اروپایی سازمان ملل متحد (ژنو)، بمناسبت نخستین هفته جهانی ملل متحد برای ایمنی راه ‌ها، در سال 2007 است.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید