تفاوت

درکشور آلمان با مساحت تقریبی  350000  کیلومترمربع و جمعیتی معادل83میلیون نفر حدود45میلیون خودرو وجود دارد درحالی که ایران 600000/1کیلومتر مساحت ، حدود70 میلیون نفرجمعیت و تقریبا 10  میلیون خودرو دارد. اما شمار قربانیان حوادث رانندگی در ایران بیش از ده برابرآلمان است.در چند ماهه اول سال جاری میلادی شمار حوادث  رانندگی در جادههای آلمان در قیاس با سال گذشته ثابت مانده، اما تعداد قربانیان و مجروحاناین حوادث به نحو چشمگیری کاهش یافته است. در حوادث چند ماهه  امسال در آلمان، مجموعا ۲۲۶۳ نفر جان خود را از دست داده اند که نسبت بهمدت مشابه سال قبل یک کاهش ۹,۱ درصدی را نشان می دهد. رقم مجروحان اینحوادث نیز  به ۱۸۶۶۷۹ نفر می رسد که آن هم از یک کاهش ۸,۸درصدی حکایت می کند.

اینآمار از تداوم روندی خبر می دهند که در سال های گذشته شاخص  حوادث رانندگی در آلمان بوده است: شمار حوادث ثابت مانده  اما رقم  قربانیانو مجروحان به نحو قابل اعتنایی کاهش یافته است. این روند مثبت به گفته "کریستیان کلنر"، مدیر ارشد شورای ترافیک آلمان، بیش از همه به بهبود وبهینه سازی سیستم های فعال و غیرفعال ایمنی در اتوموبیل ها برمی گردد. به گفته   " کلنر"  عامل درجهاول در محدود شدن شمار مرگ و میرها و صدمات انسانی در حوادث رانندگی،تلفیقی از تاثیر همزمان استفاده از کمربند ایمنی و نصب کیسه هوا در اتومبیل است.   کنترل های  ایمنی  همچون برنامه ممانعت از انحراف از مسیر اتومبیلنیز میتواند پیامدهای نامطلوب رفتار اشتباه رانندگان، مثل تند راندن در سر پیچها را کاهش دهند.

اما برخلاف آلمان که شمار قربانیان و مصدومان نه چندان بالای حوادث رانندگی آنرو به کاهش است ایران همچنان به این لحاظ جز ء کشورهای صدرنشین دنیا بهشمار می رود. به نظر شما علت این تفاوت چیست؟

منبع : سایت دانشجو

/ 2 نظر / 19 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی ، چشمه ریگی با یک مطلب جدید بروز شد . اگر فرصت داشتید خوشحال می شوم یک سری بزنید. بازهم تاکید می کنم که اگر فرصت داشید ..در غیر این صورت می توانید این دیدگاه را نادیده بگیرید . پیروز و سربلند باشید چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com

رضا

سلام بنده هم حدود 6-7 سال پیش وبلاگی با تلاش برای نمایاندن وضعیت رانندگی در ایران راه انداختم، که البته به دلایلی آن را بستم. امیدوارم که شما موفق باشید. به اعتقاد من بخشی از وضعیت رانندگی ایرانیان به تربیت و نوع تفکر اجتماعی ما برمی گرده، ما در نظم مشکل داریم. البته اصلاح ساختارها یا تجهیزات فنی و استفاده از راهکارهای نوین در راهنمایی و رانندگی و .. هم خیلی مهم هستند. برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم.