گزارش جهانی پیشگیری از صدمات حوادث ترافیکی (قسمت دوم)

تعداد

تعدادی از رهبران جهان(در سال 2004) با نوشتن یادداشت‌هایی بر مقدمه این گزارش، ضمن تاکید بر تعهد خود به ارتقاء ایمنی راه‌ها در کشورهایشان، اهمیت توصیه‌‌ها و راهکارهای ارائه شده در گزارش جهانی را چنین یادآور شدند:

 

ژاک شیراک رییس جمهور فرانسه:

" روز جهانی بهداشت به‌طور رسمی در 7 آوریل 2004 در پاریس برگزار خواهد شد. فرانسه از برگزاری این مراسم مفتخر است و این اقدام را به عنوان نمادی از تلاش‌های وسیع فرانسویان در راستای بسیج برای کاهش مرگ و تخریب‌های ناشی از حوادث ترافیکی تلقی می‌کند. . . .  کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است. ولی یک نکته هم‌اکنون آشکار است: تنها از طریق تغییر نگرش است که ما خواهیم توانست به اتفاق، در این مبارزه فردی و جمعی برای تداوم زندگی پیروز شویم."

 

ام‌وی کیباکی رییس جمهور کنیا:

" من تمام ملل جهان را به بهره‌گیری از توصیه‌های گزارش جهانی به‌عنوان یک راهنما برای ارتقاء ایمنی راه‌ها در کشورهایشان موکدا توصیه می‌کنم. با در دست داشتن این گزارش، من انتظار دارم که با همکارانم در بخش‌های بهداشت، حمل‌ونقل، آموزش و سایر بخش‌ها بتوانیم این مشکل عمده سلامت عمومی را هدف قرار دهیم."

 

 وان کایی، نخست‌وزیر ویتنام :

"دولت ویتنام اقدامات شدیدتری را برای کاهش صدمات ترافیکی  از طریق کمپین‌های ویژه با هدف ارتقاء سلامت، تثبیت سیستم مراقبت از مصدومین و بسیج بخش‌های مختلف در تمامی سطوح و کل جامعه اجرا خواهد نمود. دولت ویتنام از گزارش مشترک سازمان بهداشت جهانی و بانک جهانی استقبال می‌کند و متعهد به اجرای توصیه‌های آن در بیشترین موارد ممکن می‌باشد."

 

لولا دو سیلوا، رییس جمهور برزیل:

" انتشار این گزارش کاملا به‌موقع بوده است. اطلاعات و تجزیه و تحلیل ارائه شده، مواردی ارزشمند را برای یک مباحثه عمیق و سیستماتیک در رابطه با موضوعی که سلامت همه انسان‌‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، فراهم خواهد کرد. مهم‌تر آن که این گزارش‌، این عقیده راسخ ما را بیش از پیش تقویت می‌کند که اقدامات پیشگیری‌کننده مناسبمی‌توانند اثرات فوق‌العاده‌ای داشته باشند. "

 

قابوس بن سعید، سلطان عمان:

" گزارش جهانی پیشگیری از صدمات حوادث ترافیکی بدون شک یک سند لازم برای مطالعه است. ما به سازمان بهداشت جهانی و بانک جهانی برای تولید چنین مجموعه ارزشمندی تبریک می‌گوییم."

 

این گزارش همچنین با استقبال سازمان‌های غیردولتی مدافع ایمنی جاده‌ای همراه بوده است. موریا وینسلو، مدیر موسسه زنده برانید در آفریقای جنوبی در مقدمه گزارش چنین می‌‌گوید:

"درد و رنج قربانیان حوادث ترافیکی و خانواده‌هایشان قابل برآورد نیست. این رنج‌ها گاه پایان‌ناپذیرند: خانواده‌هایی که از هم پاشیده می‌شوند، هزینه‌های سنگین حقوقی برای بازماندگان، قطع درآمد خانواده‌ای که نان‌آور خود را از دست داده است و هزاران مسئله برای مصدومین و معلولین ناشی از حوادث. موسسه زنده برانید از این گزارش استقبال کرده و از توصیه‌های آن قویا حمایت می‌کند."

 

 

 

/ 0 نظر / 18 بازدید