روز جهانی ارتباطات بر شما مبارک باد

هر ساله دبیر کل اتحادیه بین‌المللی مخابرات در پیام خود به مناسبت روز جهانی ارتباطات، شعاری را برای آن سال انتخاب و تاکید می‌کند که کشورهای عضو برای تحقق این شعار تلاش کنند.

«فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات و افزایش ایمنی جاده‌ها» شعاری است که امسال به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه‌ی اطلاعات در سال 2013 اعلام شده است.

فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات ICT، نقشی بسیار مهم در ایجاد فرصت‌ها در همه جنبه‌های زندگی بشری دارد. امروزه، ما هنگامی که در خودروهای مان در حال رانندگی هستیم، وسایلی در اختیار داریم که با چند اشاره‌ی انگشت ما، امکان ِبرقراری ارتباط در سراسر جهان، هدایت در ترافیک سنگین و مسیریابی در مناطق ناآشنا را می‌دهند. در عین حال، ما می‌توانیم از میان انبوهی از سرگرمی‌ها، اَعم از موسیقی، برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی یا رسانه‌های اجتماعی، گزینه‌ی مورد علاقه‌ی خود را در حین رانندگی انتخاب کنیم.

پیام سال‌های گذشته که از سوی اتحادیه جهانی مخابرات درنظر گرفته شده است؛

سال91: «زنان و دختران در عرصه ICT»، سال 90: با عنوان "زندگی بهتر در جوامع روستایی با استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات " سال 89: با تاکید بر" استفاده از تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباطی برای ساختن " شهر بهتر و زندگی بهتر " سال88: "مراقبت از کودکان در محیط اینترنت" سال87: "برقراری ارتباط جوانان، فرصت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات" سال 86: "دادن فرصت‌های ICT به جوانان " سال 85: "ارتقای جهانی امنیت رایانه‌یی" سال84: "ایجاد یک جامعه‌ی اطلاعاتی مساوی و منصفانه" سال 83: "فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی،‌ پیشروی راهی به سوی توسعه‌ی پایدار".

به امید محقق شدن این پیام های  زیبا تلاش میکنیم

/ 0 نظر / 21 بازدید